הארחה בשבת

הארחה בשבת לציבור הדתי

כמו ישראלים רבים, גם רבים מהציבור הדתי נופשים בצימרים ובבתי מלון בכל רחבי הארץ. חדרי אירוח, מלונות וצימרים אפשר למצוא בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, ומציעים חוויה שונה, עיצוב מיוחד ואווירה ייחודית. שלא כמו לחילונים, אשר נופשים לרוב בסופי השבוע, הארחה בשבת לציבור הדתי דורשת מעט יותר הכנות ובירורים.
על מנת ליהנות מחופשה מושלמת, גם בשבת, יש לוודא מספר דברים חשובים:

הארחה בשבת – אצל מי להתארח?

כאשר בוחרים צימר או חדר אירוח פרטי להתארח בו בשבת חשוב לבדוק האם בעלי הצימר הם אנשים שומרי מסורת או לא. הארחה בשבת תהיה נעימה יותר אצל אנשים שמבינים את צרכיכם לעומק ויכבדו אותם.

הארחה בשבת – האם החדר מותאם לכך?

ראשית, בעת חיפוש חדר רצוי לוודא כי הוא מתאים למספר הנפשות שאתם. חדרים לציבור הדתי יהיו לרוב חדרים משפחתיים המתאימים למשפחות ברוכות ילדים. בנוסף, יש לוודא כי בחדר ישנה מיטה יהודית, אם יש צורך בכך. מבחינת הארחה בשבת יש לוודא כי בחדר ישנם כל הכלים אותם תצטרכו על מנת לבצע שבת כהלכתה-פלטת שבת, מייחם, שעון שבת, כלים כשרים וכדומה. חדרי אירוח רבים מציעים את הפריטים הללו ועל כן יחסכו לכם את ההיטלטלות והמאמץ שכרוכים בסחיבת הפריטים מהבית.

במידה ואתם מתארחים בבית מלון יש לוודא כי במלון ישנה מעלית שבת או שתוכלו להתארח באחת מהקומות התחתונות על מנת שלא תצטרכו לטפס לקומה גבוהה בשבת.  ולבסוף, יש לוודא כי מקום המציע הארחה בשבת מציע עזיבה של החדר רק בצאת השבת, על מנת למנוע אי נעימויות במהלכה.


דברים נוספים לפני שהולכים להתארח בצימר וחשוב לדעת.